АЛЬБОБАКТЕРИН

Вы тут: Головна / АЛЬБОБАКТЕРИН

АЛЬБОБАКТЕРИН

ІНСТРУКЦІЯ

ДО ЗАСТОСУВАННЯ АЛЬБОБАКТЕРИНУ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ РІПАКУ ЯРОГО ТА ОЗИМОГО

 

[ПОСВІДЧЕННЯ про державну реєстрацію мікробного препарату АЛЬБОБАКТЕРИН [Серія А № 03695. Біопрепарат Альбобактерин]

 

 

АЛЬБОБАКТЕРИН – БІОПРЕПАРАТ (ТУ У 24.1-00497360-005:2009) застосовується для бактеризації насіння ріпаку ярого та озимого з метою покрашення фосфорного живлення рослин, захисту від фітопатогенних грибів та підвищення продуктивності.

Характер біологічної дії препарату. Механізм дії препарату пов’язаний із властивістю бактерій Achromobacter album 1122 продукувати органічні кислоти та фермент фосфатазу, що забезпечує розчинення важкорозчинних мінеральних і органічних фосфатів ґрунту, внаслідок чого рослини в процесі свого розвитку одержують додаткове живлення фосфором із ґрунтових резервів, а також продукувати стимулятори росту рослин та вітаміни групи В. Бактерії A. album 1122 резистентні до ряду пестицидів, які застосовуються у технологіях вирощування ріпаку.

Сфера застосування – сільське господарство. Застосовується у технологіях вирощування ріпаку шляхом бактеризації насіння.

Біологічна та господарська ефективність. Бактеризація підвищує схожість насіння на 5-12%, зменшує пригнічувальну дію протруйників на проростання та розвиток проростків, покращує кореневе живлення рослин (дія еквівалентна впливу 30 кг д.р. мінеральних фосфорних добрив). Застосування препарату сприяє підвищенню урожайності ріпаку до 35%, зі збільшенням олійності на 2,1%, збору олії до 39,3%.

Спосіб застосування. Розроблено способи бактеризації насіння ріпаку, що включають завчасну обробку (протягом 2-3 місяців до посіву) Альбобактерином поєднано з фунгіцидами: Максим XL 035 FS, Сарфун Т 65 DS, Фунабен Т 480 FS та інсектицидами: Канонір, Круізер 350 FS, Фурадан 35 СТ, Хінуфур у концентрації, яка застосовується в технологічній робочій суміші.

Не рекомендується застосовувати Альбобактерин сумісно з фунгіцидом Вітавакс 200 та інсектицидом Космос 250.

УВАГА! У технологіях вирощування сільськогосподарських культур можливе використання інших протруйників, діюча речовина яких аналогічна наведеним.

1-й спосіб: механічна бактеризація насіння проводиться робочою сумішшю одночасно з протруєнням його фунгіцидами та інсектицидами в спеціальних машинах (ПС-10 або інших). Роботу з протруєним насінням слід вести в засобах індивідуального захисту згідно чинного законодавства (наприклад, чоботи, респіратор, халат та інше).

2-й спосіб: ручна бактеризація проводиться робочою сумішшю (без протруйників) на відкритому повітрі, в тіні. Бажано використовувати ранцевий оприскувач з негайним перемішуванням насіння. Після бактеризації насіння просушується шаром 7-10 см до повiтряно-сухого стану.

Витрати препарату Альбобактерину на одну гектарну норму насіння ріпаку складають 50 мл, на одну тонну – 5 л.

РОБОЧА СУМІШ:

  1. Для гектарної норми висіву насіння ріпаку об’єм робочої суміші складає 200 мл, до якої входять захисно-стимулюючі речовини, 50 мл бактеріального препарату, 150 мл води, 2 г NaKMЦ (або аналогічний) попередньо розчинений у воді, яка входить до складу робочої суміші.
  2. Для однієї тонни насіння ріпаку об’єм робочої суміші складає 20 л, до якої входять захисно-стимулюючі речовини, 5 л бактеріального препарату, 15 л води, 200 г NaKMЦ (або аналогічний) попередньо розчинений у воді, яка входить до складу робочої суміші.

Тип упаковки. Каністри поліетиленові ємністю 5 л, 10 л та поліетиленові флакони ємністю 1 л та 2 л. Ємності не герметизують.

Застереження. Оброблене мікробним препаратом насіння має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження бактерій.

Протипоказання. Протипоказань до застосування не встановлено. Препарат у рекомендованих дозах не має побічної дії на рослини.

Препарат не має токсичної дії на організм людини, тварин, комах, рослин (біологічно безпечний).

Термін зберігання. Препарат зберігають у сухому темному приміщенні, або в холодильній камері за температури +4°С протягом 3 місяців. Підвищення температури зберігання вище +10ºС небажане, оскільки це може призвести до зменшення терміну придатності біопрепарату. Якщо препарат не відповідає вимогам інструкції або виникли ускладнення, застосування препарату цієї серії призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.